URSZULA WIŚNICKA
PEJZAŻE, KWIATY I KOMPOZYCJE

obrazy z folii samoprzylepnej

wisnicka_01.jpg wisnicka_02.jpg wisnicka_03.jpg wisnicka_04.jpg wisnicka_05.jpg
wisnicka_06.jpg wisnicka_07.jpg wisnicka_08.jpg wisnicka_09.jpg wisnicka_10.jpg
wisnicka_11.jpg

Pani Urszula Wiśnicka urodziła się w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie po dziś spędza większość czasu. W 1959 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Swoje motto zawodowe realizowała pracując jako dekorator wnętrz i witryn sklepowych w Wadowicach i okolicznych miastach. Przeznaczenie sprowadziło ją do Bielska Białej, gdzie spełniała się w pracy reklamowej. Po przejściu na rentę swój wolny czas wypełnia tworzeniem obrazów z folii samoprzylepnej. W 2006 r. prace swoje wystawiała w Galerii STAŃCZYK, oraz brała udział w XII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku – Białej. W 2007 r. otrzymała wyróżnienie na wystawie poplenerowej „WIELICZKA – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA” zorganizowanej w Kopalni Soli w WIELICZCE oraz II-ga nagroda w dziedzinie malarstwa i rysunku w konkursie UKRYTE TALENTY ARTYSTYCZNE LUDZI TRZECIEGO WIEKU organizowanym przez Klub Kultury ISKIERKA Dom Kultury PODGÓRZE.
Artystka brała udział w wystawie dorobku artystycznego w Galerii Politechniki Krakowskiej KOTŁOWNIA. Jej prace otwierały cykl wystaw roku 2008 w GALERII ISKIERKA i były indywidualną prezentacją twórczości pani Urszuli.
Pani Urszula Wiśnicka uczęszcza na zajęcia Akademii Wcześniej Urodzonych działającej na zasadach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizowane w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.
wisnicka_12.jpg wisnicka_13.jpg wisnicka_14.jpg wisnicka_15.jpg wisnicka_18.jpg
wisnicka_17.jpg wisnicka_19.jpg wisnicka_20.jpg wisnicka_23.jpg wisnicka_16.jpg
wisnicka_21.jpg wisnicka_22.jpg
wisnicka_24.jpg wisnicka_25.jpg wisnicka_26.jpg wisnicka_28.jpg wisnicka_27.jpg
wisnicka_29.jpg